OPIS PRODUKTU:
Książki i broszury drukujemy w dowolnych formatach nie większych niż format B4.


WNĘTRZE KSIĄŻKI
Strony czarnobiałe:
Druk dwustronny (1/1) na Xerox Nuvera,

Strony kolorowe:
Druk dwustronny (4/4) na Xerox iGen3, Offsetowa elulacja kolorów.

Wszystkie strony drukowane są na tym samym papierze. W przypadku papieru offsetowego dopuszczalne jest użycie w zastępstwie papieru kserograficznego o gramaturze 80g/m2


OKŁADKA
Z czarnym nadrukiem:
Druk dwustronny lub jednostronny na Xerox Nuvera, biały karton offsetowy 200g/m2, kolorowy karton COLORATION 160g/m2.

Kolorowa:
Druk dwustronny lub jednostronny na Xerox iGen3, karton jednostronnie powlekany, karton kredowany mat i błysk w gramaturach dostępnych w kalkulatorze. Możliwość uszlachetniania przez laminowanie lub lakierowanie.


OPRAWA
Proponujemy następujace formy oprawy:
- szycie zeszytowe; broszury z kształtowanym grzbietem
- klejenie grzbietowe
- wiercenie otworów do segregatorów
- twarda oprawa (patrz opis niżej)

Książki klejone jak i szyte mogą mieć wymiar pomniejszony o 2-4mm ze względu na konieczność wyrównania brzegów po sklejeniu lub zszyciu.

W przypadku zamówienia bez oprawy otrzymają Państwo osobno wydrukowane i przycięte okładki oraz osobno stosy pozbieranych i przyciętych na wymiar kartek środka.

Broszury w oprawie zeszytowej mają przycinaną tylko jedną krawędź równoległą do grzbietu. Pozostałe dwie krawędzie są wyrównywane przez utrząsanie. W związku z tym mogą występować niewielkie przesunięcia pomiędzy kartkami (do 0.2mm).

W przypadku wyboru druku okładki oraz dziurkowania jako formy oprawy, przez okładkę rozumiemy 2 kartki przycięte do formatu publikacji pierwsza na wierzchu egzemplarza, druga na spodzie. Cały stos wnętrza wraz z okładkami posiada nawiercone dziurki.


OPRAWA TWARDA
Sztywna, kolorowa okładka do książek i albumów. Powierzchnia okładki jest obligatoryjnie uszlachetniana przez laminowanie folią błyszczącą. Grubość tektury okładki - 2mm. Blok kartek z treścią książki lub albumu jest po zfrezowaniu grzbietu klejony do sztywnej okładki klejem na gorąco. Uwaga: nie wykonujemy wnętrz książek złożonych ze składek szytych nicią i wzmacnianych płótnem.!

Z przyczyn technologicznych wymiary kartek w książkach oprawianych w twardą okładkę nieco różnią się od standardowego formatu. Poniżej podajemy podstawowe wymiary:
- B5 (wymiar kartek książki 168x230mm; zewnętrzny wymiar oprawionej książki 173x235mm)
- B4 (wymiar kartek książki 242x334mm; zewnętrzny wymiar oprawionej książki 247x339mm)
- A4 (wymiar kartek książki 206x293mm; zewnętrzny wymiar oprawionej książki 211x298mm)


UWAGI
W odróżnieniu od technologii offsetowej w urządzeniu laserowym występuje wysoka temperatura druku, papier nieco kurczy się i ulega niewielkiemu pofalowaniu co może być widoczne w grzbiecie książki.

Z przyczyn ekonomicznych nasze książki w niektórych formatach mają włókno papieru wzdłuż krótszego boku co może być przyczyną większego pofalowania kartek i mniejszej trwałości oprawy. W razie konieczności oprawy zgodnej ze sztuką introligatorską należy skonsultować się z działem obsługi klienta.Kalkulacje książek wykonujemy indywidualnie na potrzeby klienta.
W celu uzyskania ceny prosimy o kontak z działem obsługi klienta.
Poniżej kilka przykładowych wycen.OPIS ilość Cena netto
w PLN
za sztukę
Termin realizacji
(dni robocze)
Książka formatu B6, 76 stron + okładka, druk w pełnym kolorze, oprawa: klejenie grzbietowe 40 16,30 7
Książka formatu B5, 48 stron + okładka, druk w pełnym kolorze, oprawa: szycie zeszytowe 80 17,40 7
Książka formatu B4, 24 stron + okładka, druk w pełnym kolorze, oprawa: szycie zeszytowe 20 23,60 7
Książka formatu A6, 32 stron + okładka, druk czarno-biały + okładka pełen kolor, oprawa: szycie zeszytowe 200 1,86 7
Książka formatu A5, 36 stron + okładka, druk w pełnym kolorze + okładka czarno-biała, oprawa: szycie zeszytowe 50 13,34 7
Książka formatu A4, 156 stron + okładka, druk czarno-biały + okładka czarno-biała, oprawa: klejenie grzbietowe 100 12,40 7